MC78T12CT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC78T12CT
MC78T12CT
型号
MC78T12CT
描述
IC REG LINEAR 12V 3A TO220AB
数据表
MC78T12CT.pdf
交付服务
MC78T12CT
内容 *
    MC78T12CT 规格
    RoHSRoHS
    PSRR67dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output3A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)2.5V @ 3A
    Current - Supply (Max)6 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V