MC78M12CDTXM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC78M12CDTXM
MC78M12CDTXM
型号
MC78M12CDTXM
描述
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK
数据表
MC78M12CDTXM.pdf
交付服务
MC78M12CDTXM
内容 *
    MC78M12CDTXM 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)2V @ 500mA (Typ)
    Supplier Device PackageD-Pak
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V