MC78LC33NTR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC78LC33NTR
MC78LC33NTR
型号
MC78LC33NTR
描述
IC REG LINEAR 3.3V 80MA 5TSOP
数据表
MC78LC33NTR.pdf
交付服务
MC78LC33NTR
内容 *
    MC78LC33NTR 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control Features-
    Current - Output80mA
    Protection Features-
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.053V @ 1mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)3.6 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V