MC78L24ACPRA
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC78L24ACPRA
MC78L24ACPRA
型号
MC78L24ACPRA
描述
IC REG LINEAR 24V 100MA TO92-3
数据表
MC78L24ACPRA.pdf
交付服务
MC78L24ACPRA
内容 *
    MC78L24ACPRA 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR45dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 Long Body (Formed Leads)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)40V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92 (TO-226)
    Current - Quiescent (Iq)6.5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)24V