MC78L18ACPRM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC78L18ACPRM
MC78L18ACPRM
型号
MC78L18ACPRM
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 18V 100MA TO92-3
数据表
MC78L18ACPRM.pdf
交付服务
MC78L18ACPRM
内容 *
    MC78L18ACPRM 规格
    PackageTape & Box (TB)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR48dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 Long Body (Formed Leads)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92 (TO-226)
    Current - Quiescent (Iq)6.5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)18V