MC78L12ACDR2
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC78L12ACDR2
MC78L12ACDR2
型号
MC78L12ACDR2
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 12V 100MA 8SOIC
数据表
MC78L12ACDR2.pdf
交付服务
MC78L12ACDR2
内容 *
    MC78L12ACDR2 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR42dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)6.5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V