MC33761SNT1-025
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC33761SNT1-025
MC33761SNT1-025
型号
MC33761SNT1-025
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.5V 80MA 5TSOP
数据表
MC33761SNT1-025.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MC33761SNT1-025
内容 *
    MC33761SNT1-025 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Protection FeaturesAntisaturation, Over Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.25V @ 80mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)180 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V