MC33275DT-2.5RK
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC33275DT-2.5RK
MC33275DT-2.5RK
型号
MC33275DT-2.5RK
描述
IC REG LINEAR 2.5V 300MA DPAK
数据表
MC33275DT-2.5RK.pdf
交付服务
MC33275DT-2.5RK
内容 *
    MC33275DT-2.5RK 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)13V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 300mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)200 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V