MC33275D-3.3
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC33275D-3.3
MC33275D-3.3
型号
MC33275D-3.3
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
数据表
MC33275D-3.3.pdf
交付服务
MC33275D-3.3
内容 *
    MC33275D-3.3 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)13V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 300mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)200 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V