MC33269T-3.3
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC33269T-3.3
MC33269T-3.3
型号
MC33269T-3.3
描述
IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO220AB
数据表
MC33269T-3.3.pdf
交付服务
MC33269T-3.3
内容 *
    MC33269T-3.3 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output800mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)1.35V @ 800mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220
    Current - Quiescent (Iq)8 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V