MC33269DT-012G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MC33269DT-012G
MC33269DT-012G
型号
MC33269DT-012G
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 12V 800MA DPAK
数据表
MC33269DT-012G.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MC33269DT-012G
内容 *
    MC33269DT-012G 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output800mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)1.35V @ 800mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V