MAX1818EUT33-T
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
MAX1818EUT33-T
MAX1818EUT33-T
型号
MAX1818EUT33-T
品牌
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
描述
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT6
数据表
MAX1818EUT33-T.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
MAX1818EUT33-T
内容 *
    MAX1818EUT33-T 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeAdjustable (Fixed)
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-6
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.215V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)5V
    Supplier Device PackageSOT-6
    Current - Quiescent (Iq)250 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.25V (3.3V)