LX8211-33ISE
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LX8211-33ISE
LX8211-33ISE
型号
LX8211-33ISE
描述
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
数据表
LX8211-33ISE.pdf
交付服务
LX8211-33ISE
内容 *
    LX8211-33ISE 规格
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)220 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V