LX8117B-25CST
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LX8117B-25CST
LX8117B-25CST
型号
LX8117B-25CST
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LIN 2.5V 1.2A SOT223 PWR
数据表
LX8117B-25CST.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LX8117B-25CST
内容 *
    LX8117B-25CST 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output1.2A
    Protection FeaturesOver Current, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 1.2A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223, Power
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V