LX8117A-25CDT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LX8117A-25CDT
LX8117A-25CDT
型号
LX8117A-25CDT
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252
数据表
LX8117A-25CDT.pdf
交付服务
LX8117A-25CDT
内容 *
    LX8117A-25CDT 规格
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252, (D-Pak)
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V