LX8117-25CST
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LX8117-25CST
LX8117-25CST
型号
LX8117-25CST
描述
IC REG LIN 2.5V 800MA SOT223 PWR
数据表
LX8117-25CST.pdf
交付服务
LX8117-25CST
内容 *
    LX8117-25CST 规格
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output800mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223, Power
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V