LX8117-25CDD
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LX8117-25CDD
LX8117-25CDD
型号
LX8117-25CDD
品牌
Microchip Technology
描述
IC REG LIN 2.5V 800MA TO263 PWR
数据表
LX8117-25CDD.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LX8117-25CDD
内容 *
    LX8117-25CDD 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output800mA
    Protection FeaturesOver Current, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263, Power
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V