LT1083CP-12#PBF
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LT1083CP-12#PBF
LT1083CP-12#PBF
型号
LT1083CP-12#PBF
品牌
Analog Devices Inc.
描述
IC REG LINEAR 12V 7.5A TO3P
数据表
LT1083CP-12#PBF.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LT1083CP-12#PBF
内容 *
    LT1083CP-12#PBF 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-3P-3, SC-65-3
    Control Features-
    Current - Output7.5A
    Protection FeaturesOver Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)25V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 7.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-3P
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V