LP8358MFX-1.2/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP8358MFX-1.2/NOPB
LP8358MFX-1.2/NOPB
型号
LP8358MFX-1.2/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
数据表
LP8358MFX-1.2/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LP8358MFX-1.2/NOPB
内容 *
    LP8358MFX-1.2/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR62dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)225 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)180 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V