LP8345CLDX-2.5/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP8345CLDX-2.5/NOPB
LP8345CLDX-2.5/NOPB
型号
LP8345CLDX-2.5/NOPB
描述
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6WSON
数据表
LP8345CLDX-2.5/NOPB.pdf
交付服务
LP8345CLDX-2.5/NOPB
内容 *
    LP8345CLDX-2.5/NOPB 规格
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.65V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WSON (2.92x3.29)
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V