LP8340CLDX-3.3/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP8340CLDX-3.3/NOPB
LP8340CLDX-3.3/NOPB
型号
LP8340CLDX-3.3/NOPB
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6WSON
数据表
LP8340CLDX-3.3/NOPB.pdf
交付服务
LP8340CLDX-3.3/NOPB
内容 *
    LP8340CLDX-3.3/NOPB 规格
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)1V @ 1A
    Current - Supply (Max)170 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WSON (2.92x3.29)
    Current - Quiescent (Iq)100 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V