LP8340CLDX-2.5/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP8340CLDX-2.5/NOPB
LP8340CLDX-2.5/NOPB
型号
LP8340CLDX-2.5/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A 6WSON
数据表
LP8340CLDX-2.5/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LP8340CLDX-2.5/NOPB
内容 *
    LP8340CLDX-2.5/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-WDFN Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 1A
    Current - Supply (Max)170 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WSON (2.92x3.29)
    Current - Quiescent (Iq)100 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V