LP3992IMF-1.5/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP3992IMF-1.5/NOPB
LP3992IMF-1.5/NOPB
型号
LP3992IMF-1.5/NOPB
描述
IC REG LINEAR 1.5V 30MA SOT23-5
数据表
LP3992IMF-1.5/NOPB.pdf
交付服务
LP3992IMF-1.5/NOPB
内容 *
    LP3992IMF-1.5/NOPB 规格
    RoHSRoHS
    PSRR40dB ~ 30dB (1kHz ~ 20kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output30mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.2V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V