LP3990SD-1.35/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP3990SD-1.35/NOPB
LP3990SD-1.35/NOPB
型号
LP3990SD-1.35/NOPB
描述
IC REG LINEAR 1.35V 150MA 6WSON
数据表
LP3990SD-1.35/NOPB.pdf
交付服务
LP3990SD-1.35/NOPB
内容 *
    LP3990SD-1.35/NOPB 规格
    RoHSRoHS
    PSRR55dB ~ 35dB (1kHz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-WDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.2V @ 150mA
    Current - Supply (Max)120 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WSON (3x3)
    Current - Quiescent (Iq)80 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.35V