LP3988IMF-2.6/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP3988IMF-2.6/NOPB
LP3988IMF-2.6/NOPB
型号
LP3988IMF-2.6/NOPB
描述
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SOT23-5
数据表
LP3988IMF-2.6/NOPB.pdf
交付服务
LP3988IMF-2.6/NOPB
内容 *
    LP3988IMF-2.6/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.15V @ 150mA
    Current - Supply (Max)200 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)120 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.6V