LP3987ITL-2.85/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP3987ITL-2.85/NOPB
LP3987ITL-2.85/NOPB
型号
LP3987ITL-2.85/NOPB
描述
IC REG LINEAR 2.85V 150MA 5DSBGA
数据表
LP3987ITL-2.85/NOPB.pdf
交付服务
LP3987ITL-2.85/NOPB
内容 *
    LP3987ITL-2.85/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB ~ 10dB (10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.1V @ 150mA
    Current - Supply (Max)200 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-DSBGA (1.41x1.08)
    Current - Quiescent (Iq)120 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V