LP3985ITL-4.8
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP3985ITL-4.8
LP3985ITL-4.8
型号
LP3985ITL-4.8
描述
IC REG LINEAR 4.8V 150MA 5DSBGA
数据表
LP3985ITL-4.8.pdf
交付服务
LP3985ITL-4.8
内容 *
    LP3985ITL-4.8 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.1V @ 150mA
    Current - Supply (Max)250 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-DSBGA (1.41x1.08)
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.8V