LP3891EMR-1.5/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP3891EMR-1.5/NOPB
LP3891EMR-1.5/NOPB
型号
LP3891EMR-1.5/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LIN 1.5V 800MA 8SO PWRPAD
数据表
LP3891EMR-1.5/NOPB.pdf
交付服务
LP3891EMR-1.5/NOPB
内容 *
    LP3891EMR-1.5/NOPB 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output800mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.43V @ 800mA
    Current - Supply (Max)8 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SO PowerPad
    Current - Quiescent (Iq)30 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V