LP38856T-0.8/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP38856T-0.8/NOPB
LP38856T-0.8/NOPB
型号
LP38856T-0.8/NOPB
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
数据表
LP38856T-0.8/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LP38856T-0.8/NOPB
内容 *
    LP38856T-0.8/NOPB 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5 Formed Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output3A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.45V @ 3A
    Current - Supply (Max)15 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)300 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)0.8V