LP2989AILD-2.8
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP2989AILD-2.8
LP2989AILD-2.8
型号
LP2989AILD-2.8
描述
IC REG LINEAR 2.8V 500MA 8WSON
数据表
LP2989AILD-2.8.pdf
交付服务
LP2989AILD-2.8
内容 *
    LP2989AILD-2.8 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-WDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.65V @ 500mA
    Current - Supply (Max)9 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-WSON (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)175 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V