LP2985ITP-2.7/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP2985ITP-2.7/NOPB
LP2985ITP-2.7/NOPB
型号
LP2985ITP-2.7/NOPB
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
数据表
LP2985ITP-2.7/NOPB.pdf
交付服务
LP2985ITP-2.7/NOPB
内容 *
    LP2985ITP-2.7/NOPB 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR45dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-UFBGA, DSBGA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.58V @ 150mA
    Current - Supply (Max)2.5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-DSBGA
    Current - Quiescent (Iq)95 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V