LP2985IM5-4.7/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP2985IM5-4.7/NOPB
LP2985IM5-4.7/NOPB
型号
LP2985IM5-4.7/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 4.7V 150MA SOT23-5
数据表
LP2985IM5-4.7/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LP2985IM5-4.7/NOPB
内容 *
    LP2985IM5-4.7/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR45dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.58V @ 150mA
    Current - Supply (Max)2.5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)95 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.7V