LP2980AITP-3.3/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LP2980AITP-3.3/NOPB
LP2980AITP-3.3/NOPB
型号
LP2980AITP-3.3/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 3.3V 50MA 5USMD
数据表
LP2980AITP-3.3/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LP2980AITP-3.3/NOPB
内容 *
    LP2980AITP-3.3/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR63dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-VFBGA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output50mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.22V @ 50mA
    Current - Supply (Max)1.2 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-µSMD (0.93x1.11)
    Current - Quiescent (Iq)95 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V