LM3940LD-3.3/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LM3940LD-3.3/NOPB
LM3940LD-3.3/NOPB
型号
LM3940LD-3.3/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1A 8WSON
数据表
LM3940LD-3.3/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LM3940LD-3.3/NOPB
内容 *
    LM3940LD-3.3/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-WDFN Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)7.5V
    Voltage Dropout (Max)0.2V @ 100mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-WSON (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V