LM1117S-3.3/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LM1117S-3.3/NOPB
LM1117S-3.3/NOPB
型号
LM1117S-3.3/NOPB
描述
IC REG LIN 3.3V 800MA DDPAK
数据表
LM1117S-3.3/NOPB.pdf
交付服务
LM1117S-3.3/NOPB
内容 *
    LM1117S-3.3/NOPB 规格
    PackageTube
    SeriesLM1117-3.3
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output800mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)15V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDDPAK/TO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V