LM1117LDX-3.3/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LM1117LDX-3.3/NOPB
LM1117LDX-3.3/NOPB
型号
LM1117LDX-3.3/NOPB
描述
IC REG LINEAR 3.3V 800MA 8WSON
数据表
LM1117LDX-3.3/NOPB.pdf
交付服务
LM1117LDX-3.3/NOPB
内容 *
    LM1117LDX-3.3/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesLM1117-3.3
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-WDFN Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output800mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)15V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 800mA
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-WSON (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V