LM1086ILDX-3.3/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LM1086ILDX-3.3/NOPB
LM1086ILDX-3.3/NOPB
型号
LM1086ILDX-3.3/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8WSON
数据表
LM1086ILDX-3.3/NOPB.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LM1086ILDX-3.3/NOPB
内容 *
    LM1086ILDX-3.3/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-WDFN Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)27V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-WSON (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V