LK112SM15TR.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 55dB (400Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 200mA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Supply (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Iq) | 250 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |