LK112M38TR
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
LK112M38TR
LK112M38TR
型号
LK112M38TR
品牌
STMicroelectronics
描述
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SOT23-5
数据表
LK112M38TR.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
LK112M38TR
内容 *
    LK112M38TR 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (400Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-30°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)14V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)250 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.8V