LK112M17TR.pdf
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 55dB (400Hz) |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Quiescent (Iq) | 250 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.7V |