LDLN025J28R.pdf
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFBGA, FCBGA |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 250mA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 250mA |
| Current - Supply (Max) | 425 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 4-FlipChip |
| Current - Quiescent (Iq) | 25 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |