LDK120PU10R.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 55dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 200mA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 200mA |
| Current - Supply (Max) | 100 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-DFN (1.2x1.3) |
| Current - Quiescent (Iq) | 60 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |