LD2982AM33R.pdf
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 45dB (1kHz) |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 50mA |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.225V @ 50mA |
| Current - Supply (Max) | 1.2 mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |