LD2981CM18TR.pdf
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 63dB (1kHz) |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.375V @ 100mA |
| Current - Supply (Max) | 2.6 mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |