KA78RM33
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
KA78RM33
KA78RM33
型号
KA78RM33
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3
数据表
KA78RM33.pdf
交付服务
KA78RM33
内容 *
    KA78RM33 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 500mA
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V