KA78M24TU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
KA78M24TU
KA78M24TU
型号
KA78M24TU
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 24V 500MA TO220-3
数据表
KA78M24TU.pdf
交付服务
KA78M24TU
内容 *
    KA78M24TU 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)40V
    Voltage Dropout (Max)2V @ 500mA (Typ)
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)24V