KA78M12RTM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
KA78M12RTM
KA78M12RTM
型号
KA78M12RTM
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK
数据表
KA78M12RTM.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
KA78M12RTM
内容 *
    KA78M12RTM 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)2V @ 500mA (Typ)
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252-3 (DPAK)
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V