KA278R33TU.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-4 Full Pack |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 2A |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 2A |
| Current - Supply (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-220F-4 |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |