ILC7083AIM5285X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ILC7083AIM5285X
ILC7083AIM5285X
型号
ILC7083AIM5285X
品牌
onsemi
描述
IC REG LIN 2.85V 150MA SOT23-5
数据表
ILC7083AIM5285X.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
ILC7083AIM5285X
内容 *
    ILC7083AIM5285X 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR85dB ~ 60dB (1kHz ~ 1MHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)13V
    Voltage Dropout (Max)0.3V @ 150mA
    Current - Supply (Max)280 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)220 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V