FAN2558MP18X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2558MP18X
FAN2558MP18X
型号
FAN2558MP18X
描述
IC REG LINEAR 1.8V 180MA 6MLP
数据表
FAN2558MP18X.pdf
交付服务
FAN2558MP18X
内容 *
    FAN2558MP18X 规格
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (100kHz)
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output180mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V